Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Teepakkaus

Jingyang Brick Tea

Teepakkaus Jingyang-tiiliteen pakkaus on suunniteltu puristetuille teetiilille. Pakkaus on mitoiltaan 100 mm x 100 mm x 40 mm ja valmistettu käsintehdystä riisipaperista, joka on kosteudenkestävää. Koristelu on toteutettu käsin puupainotekniikalla, joka on perinteinen kiinalainen käsityömenetelmä. Kuvitukset esittävät myöhäisen Qing-dynastian kauppiaselämää ja paikallisia tapoja, ja mallistossa käytetään kolmea perinteistä kiinalaista väriä. Pohja on suljettu paperietiketillä. Olkinarusolmu sinetöi pakkauksen ja toimii samalla kantokahvana.

Projektin nimi : Jingyang Brick Tea, Suunnittelijoiden nimi : Langcer Lee, Asiakkaan nimi : Litete Brand Design.

Jingyang Brick Tea Teepakkaus

Tämä hämmästyttävä muotoilu on hopea-suunnittelupalkinnon voittaja muodin, vaatteiden ja vaatteiden suunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä hopeapalkittujen suunnittelijoiden suunnitteluportfolio löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia muoti-, vaatetus- ja vaatesuunnittelutöitä.

Päivän suunnittelu

Upea muotoilu. Hyvä muotoilu. Paras muotoilu.

Hyvät mallit luovat arvoa yhteiskunnalle. Joka päivä esittelemme erityisen suunnitteluprojektin, joka osoittaa suunnittelun huippuosaamista. Tänään meillä on ilo esitellä palkittu muotoilu, jolla on positiivinen vaikutus. Meillä on päivittäin enemmän hienoja ja inspiroivia malleja. Vieraile joka päivä joka päivä nauttiaksesi uusista hyvistä suunnittelutuotteista ja projekteista maailman parhaimmilta suunnittelijoilta.